Lumina Park

28 października 2022

SPACER W MILIONIE ŚWIATEŁ W ZAMKU TOPACZ- TAJEMNICZE OGRODY

Zagraj w Scrabble w Ogrodzie Gier, sprawdź co kolekcjonuje szalony podróżnik w swym Ogrodzie Dziwów, zachwyć się bogactwem Ogrodu Skarbów!


Następnie udaj się do Ogrodu Muzyki, gdzie czeka Cię uczta dla uszu w rytm orkiestry rockowej. Może spróbujesz swoich sił na bębnach?

Zobacz Ogród na wodzie, który zamieszkują dzikie zwierzęta i sprawdź, jakie dwumetrowe kwiaty wyrosły na stawie.

Przed tobą Ogród Sztuki – miejsce, w którym rodzi się artystyczna wizja, która pobudza wyobraźnię. Wśród drzew tej części Ogrodu kryją się Władcy LasuŚwietliste GłowyAbstrakcyjne MaskiLatające Balony i wiele innych…

Ogrodzie Strachów czeka na Ciebie dreszczyk emocji.

Ostatnim etapem twej podróży po Ogrodach będzie niesamowite świetlne show – drzewo życia.

Promowanie sztuki zaczęliśmy już w sezonie 2021/22, gdy w naszym Lumina Parku w Poznaniu zagościły po raz pierwszy „Duchy Lasu”, autorstwa Marty Mulawy. Jesteśmy pewni, że jest to właściwy kierunek rozwoju naszych Parków. Chcielibyśmy, aby sztuka stała się dostępna szerokiej publiczności, a wizyta w Lumina Parku idealną okazją do zapoznania się z dorobkiem wspaniałych polskich artystów.

W „Tajemniczych Ogrodach” znajdziecie strefę, w której od mnogości dzieł artystycznych może zakręcić się w głowie! „Ogród Sztuki” to część naszego Parku, w której stworzyliśmy atmosferę tajemnicy połączonej z niezwykłymi odczuciami na poziomie wielu zmysłów. Tylko od Was zależy, jak zinterpretujecie daną instalację!

Bilety:

Bilety można kupić na miejscu w kasach lub na stronie: https://bilety.topacz.pl/

Można też kupić bilety łączone razem z Muzeum Motoryzacji.

Zachęcamy też do odwiedzin pozostałych parków spółki Lumina – w Poznaniu, Lublinie i Bydgoszczy, Pradze, Wilnie i Budapeszcie. Wszystkie informacje o parkach dostępne są na stronie: https://luminapark.pl/

/