Muzeum Motoryzacji

14 marca 2021

Muzeum Motoryzacji Topacz przygotowało dwie unikalne atrakcje w niezwykłym formacie.
Pierwsza z nich to Widowisko Multimedialne “Kamienie Milowe Motoryzacji”. Historia 10 pojazdów, które pisały historię motoryzacji w Polsce i na Świecie została przedstawiona w ciekawy, multimedialny sposób – oprawa świetlna, muzyczna, fragmenty kultowych filmów opowiadają o samochodach znanych
i nieznanych w interesujący, pełen humoru sposób. Show trwa ok. 15 min i zaczyna się regularnie o pełnych godzinach oraz 30 min po pełnej godzinie.

Wystawa “Skąd się wzięła Syrenka” to ekspozycja blisko 40 pojazdów, które w niezwykle ciekawy sposób opowiadają historię rozwoju popularnych marek w Europie Środkowej. Zobaczymy zarówno zapomniane już w Polsce samochody Marki DKW i AutoUnion, jak i wspominane przez wszystkich z ogromnym sentymentem Trabanty, Wartburgi i polskie Syrenki. Na Wystawie zgromadzono pojazdy, które nigdy nie były prezentowane razem – sensacyjny prototyp Syreny Sport razem z NRD-owską wyścigówką – Melkusem.
Niezwykle rzadkie auta takie jak Wartburg Cabrio czy P70 Coupe, razem z wszystkimi modelami Syrenki, w tym praktycznie zapomnianym już prototypem Syreny 110. Wystawa to kompletna historia rozwoju dwusuwowych pojazdów w Niemczech, Polsce i Szwecji.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się przekonać, że polska Syrenka, niemiecki Wartburg, to tak naprawdę bliscy kuzyni szwedzkiego Saaba.

Muzeum Motoryzacji czynne jest jeszcze tylko 18 i 19 Marca 2021 od godz. 16.00 do 22.00
Ostatnie wejście o godz. 21:00.
Wejście do Muzeum od strony kortów tenisowych.

Bilety można kupić online: https://bilety.topacz.pl i na miejscu w kasach biletowych.