Brasserie w Zamku Topacz

26 marca 2018

Już 16 kwietnia, otwarte zostanie Brasserie Zamku Topacz. Z kolei Restauracja w Zamku Topacz zachowa swój dotychczasowy kształt, zmieniając jedynie salę, w której przyjmowani będą goście.

Brasserie

Brasserie to po francusku lokal, w którym panuje nieco luźniejsza atmosfera niż w restauracji, serwujący dania z karty, ale podawane głównie w porze obiadowej (w przeciwieństwie do restauracji, które we Francji są kojarzone z lokalem otwieranym pod wieczór). Nazwa nowego, kulinarnego punktu na mapie Zamku Topacz nie jest więc przypadkowa. Brasserie to miejsce stworzone dla wszystkich tych, którzy chcą zjeść lunch lub kolację w nieco mniej zobowiązującym otoczeniu. Szefem Kuchni, podobnie jak w Restauracji w Zamku Topacz, będzie tutaj Rafał Borys.

W menu restauracji Brasserie postawiliśmy na różnorodność, aby każdy z naszych gości mógł znaleźć w nim coś dla siebie. Niezmiennie najważniejsze będzie dla nas serwowanie dań tworzonych z najlepszej jakości składników – powiedział Rafał Borys, Szef Kuchni restauracji Brasserie.

Brasserie będzie czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 13-23. Oficjalne otwarcie restauracji nastąpi 16 kwietnia.

Restauracja w Zamku Topacz

Wielbiciele smaków komponowanych przez Rafała Borysa w prowadzonym przez niego do tej pory lokalu nie muszą się martwić – Restauracja w Zamku Topacz pozostanie w jego rękach, zmieni się jedynie miejsce, w którym przyjmowani będą goście. Kameralna i niezwykle elegancka sala, w której do tej pory znajdował się bar (naprzeciwko recepcji), od 16 kwietnia będzie pełnić tę zaszczytną rolę. Restauracja nadal będzie działać w duchu fine dining, zabierając każdego wieczoru swoich gości w kulinarną, niezwykle wykwitną i elegancką podróż. Doświadczenia te dodatkowo wzbogaci nowa, unikalna, ręcznie wyrabiana porcelana, na której serwowane będą potrawy.

Rynek gastronomiczny ciągle się zmienia i rozwija, a my chcemy dostosowywać się do jego potrzeb, dlatego postanowiliśmy przearanżować nasze wnętrza. Wierzymy, że ta zmiana spełni oczekiwania naszych gości i sprawi, że będą opuszczać nasze restauracje w pełni zadowoleni i usatysfakcjonowani zarówno tym, co znaleźli na talerzu, jak i najwyższym poziomem obsługi – powiedział Andreas Wierus, Prezes Zarządu Zamku Topacz.

Restauracja w Zamku Topacz będzie czynna od wtorku do soboty w godzinach 18-23.