Oferty Specjalne
Wirtualny Spacer
NEWSLETTER
Zapisz

Ceny i Rezerwacja

Sprawdź Termin
  opinieopinie facebookfacebook DojazdDojazd UEUE

  Hotel

  Hotel w zamku koło Wrocławia

  Zamek Topacz to jeden z niewielu historycznych obiektów zamkowych z kompleksem budynków na Dolnym Śląsku, który został zaadaptowany na czterogwiazdkowy hotel oraz centrum konferencyjne, gdzie można zorganizować konferencje, sympozja, bankiety, wesela, szkolenia oraz imprezy i eventy plenerowe. Luksusowy kompleks posiada 4 sale konferencyjne i bankietowe, 54 eleganckie  pokoje typu standard, superior, junior suite oraz restauracje.

  Zamek położony jest jedynie 20 minut od centrum Wrocławia i międzynarodowego lotniska Copernicus, 2 km od autostrady A4 i obwodnicy miasta w miejscowości Ślęza. Dojazd z dworca PKP i PKS we Wrocławiu zajmuje około 15 minut.

  Dodatkowe atrakcje

  Na terenie hotelu znajduje się Muzeum Motoryzacji, 50ha teren rekreacyjny ze ścieżkami rowerowymi i rolkowymi, stawem, pomostami i piaszczystą plażą, cztery korty tenisowe, trasy kajakowe oraz oświetlona strzelnica golfowa. Park Zamku Topacz posiada także zaplecze techniczne i infrastrukturę do organizacji imprez plenerowych i pikników.

  Dla samochodów osobowych lub autokarów przygotowane są dwa bezpłatne, ogrodzone i monitorowane parkingi (jeden dla 30 samochodów a drugi na 80 samochodów). Na ogrodzonym terenie zielonym jesteśmy w stanie ulokować dodatkowe pojazdy.

  Historia

  Według Aleksandra Duncker, niemieckiego wydawcy, księgarza i pisarza, który w roku 1857-1883 wydał spis wiejskich dworów, pałaców i rezydencji szlachty pruskiej, wieża obronno-mieszkalna została zbudowana przez Templariuszy w celu zapewnienia bezpieczeństwa przewożonych kupców wraz z ich majątkiem.

  Niestety jednak daty budowy ani przejścia dworu w ręce świeckie nie są mu znane. Historia obiektu, którego pierwszą budowlą była dwupiętrowa wieża obronno-mieszkalna na planie prostokąta z nawodnioną fosą, sięga początków XIV wieku. Na początku XVI w. wieżę podwyższono o jedną kondygnację z tarasem widokowym na szczycie.

  W latach 1586-1600 posiadłość należała do Heinricha von Vogt i jego następcy, który w roku 1618 dobudował renesansowy budynek. W XIX wieku miała miejsce kolejna rozbudowa obiektu gdzie od strony płn.-zach. dostawiono budynek oraz podwyższono wieżę o jedną kondygnację. Od roku 1638 do 1659 dwór należał do rodziny von Waldau, a w latach 1699 do 1741 do Hansa Christiana von Roth, którego córka Charlotte Eleonora (jej portret na tle zamku znajduje się w Pałacu Królewskim we Wrocławiu) wniosła wieś wraz z dworem w posagu do rodziny Köningsdorf. W roku 1870 hrabia von Köningsdorf sprzedał posiadłość założycielowi spółki  cukrowniczej Rath Schöller&Skene, która pozostała w ich posiadaniu do II Wojny Światowej. W czasie wojny żaden z budynków nie ucierpiał. Po wojnie w części pomieszczeń funkcjonował zakład wychowawczy, którego pensjonariusze pracowali przy zakładaniu pól ryżowych w Gospodarstwie Rolnym Lasowa. Lata osiemdziesiąte to próba modernizacji i rekonstrukcji dworu przez ośrodki rolnicze. W 1996 roku AWRSP sprzedała obiekt Edwardowi Ptakowi, który jednak nie podjął żadnych prac remontowych.

  Rok 2002 to początek ponownej świetności obiektu, który kupiony przez Państwa Kurzewskich zostaje wyremontowany i przygotowany jako ekskluzywny obiekt hotelowo-konferencyjny. Pierwszych Gości Hotel Zamek Topacz przyjął w 2011, oferując miejsca hotelowe w luksusowych pokojach, restaurację, 4 sale konferencyjne, Muzeum Motoryzacji, 50ha park i wiele dodatkowych atrakcji dla Gości indywidualnych, biznesowych, rodzin oraz grup.

  czytaj więcej
  zwiń tekst

  Sesje zdjęciowe

  Szanowni Państwo,

  na terenie obiektu istnieje możwliość realizacji prywatnych sesji zdjęciowych.

  Koszt takiej sesji to 200 zł ( płatne w Recepcji Hotelu w budynku Zamku).

   

   

  Koszty sesji w pokojach oraz sesji komercyjncyh należy ustalać indywidualnie.

  W takim przypadku prosimy o kontakt:

   

  Patrycja Dawgiert

  Kierownik Marketingu

  pdawgiert@topacz.pl

  Pokaż trasę

  Zamek Topacz
  Ślęza ul. Główna 12
  55-040 Kobierzyce
  Tel. 0048 71 771 99 99
  mail: recepcja@topacz.pl
  PROJEKT - www.dwabe.com
  hotelsystems.pl

  Excellent
  Rated By guests
  9.0
  Zamek Topacz
  HotelsCombined

  [ ZAMKNIJ, OK ]

  Strona używa ciasteczek (cookies). Wyrażam zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami mojej przeglądarki. Zgadzam się, zamknij tą informację.